Intronizacja i zawody

Data dodania: 26.08.2013Wzorem lat ubiegłych, w czasie obchodów Dni Pszczyny tj. 25 sierpnia 2013 r., odbyła się uroczysta Intronizacja nowej Rady Królewskiej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie oraz po raz pierwszy w historii bractwa Młodzieżowej Rady Królewskiej.

Uroczystości Pszczyńskiego Bractwa Kurkowego zaszczycili swą obecnością Poseł na Sejm R.P. Pan Sławomir Kowalski, Starosta pszczyński Pan Paweł Sadza, Burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol, Przewodniczący Rady Miasta Pszczyna Pan Leszek Szczotka, wójt Gminy Miedźna Pan Bogdan Taranowski, Prezes Okręgowego Związku Strzelectwa Sportowego w Katowicach Pan Krzysztof Rymski i V-ce Prezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. Brat Zdzisław Grzelka.


Barwny korowód uformowany przez przybyłych na uroczystości gości z bractw w Babimoście, Bytomiu, Krakowie, Mikołowie, Nysie, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Tarnowskich Górach, Zabrzu, Żorach i gospodarzy z Pszczyny prowadzony przez orkiestrę z Ligoty, przemaszerował na Rynek, gdzie na estradzie insygnia otrzymali : Król Kurkowy A.D.2013 Dariusz Skrobol, Prawy Marszałek Tadeusz Żyła i lewy marszałek Roman Pająk oraz Młodzieżowy Król Kurkowy - Mateusz Gaszka, Młodzieżowy Prawy Marszałek - Wiktoria Bartas i Młodzieżowy Lewy Marszałek - Remigiusz Żyła.

Na wniosek Zarządu KBS w Pszczynie, V-ce Prezes ZKBS R.P. brat Zdzisław Grzelka odznaczył Orderem Zasługi, krzyżem Rycerskim braci : Krzysztofa Czerwińskiego, Andrzeja Koźlickiego i Marcina Odlanickiego-Poczobutt, oraz Krzyżem Oficerskim, kapelana Bractwa Ks. Krystiana Janko i Piotra Furczyka. Po uroczystościach na Rynku, w kościele p.w. Wszystkich Świętych odprawiona została msza święta w intencji nowej Rady Królewskiej i Bractwa Kurkowego. Uroczystości w mieście zakończyły się wykonaniem wspólnego zdjęcia pod Zamkiem. Po przyjeździe na strzelnicę, po oficjalnym przywitaniu gości nasze Bractwo poczęstowało wszystkich przybyłych gości pysznym obiadem, przygotowanym przez restaurację "U Mikołajca".

Tradycyjnie też, pod patronatem starosty pszczyńskiego, Pana Pawła Sadzy i burmistrza Pszczyny, Pana Dariusza Skrobola w tym dniu odbyły się zawody strzeleckie o prestiżowe nagrody pszczyńskich włodarzy: Żubra Starosty , i replikę Ławeczki z księżną Daisy ufundowaną przez Burmistrza. Tarczę i puchary ufundował również Przewodniczący Rady Miasta, Pan Leszek Szczotka. Przed rozpoczęciem zawodów, przybyli goście mieli okazję zapoznać się z zakresem wykonanych prac przy modernizacji strzelnicy.

W tym miejscu pragniemy podziękować: Władzom, za objęcie Patronatem naszych uroczystości i ufundowanie nagród, gościom za uczestnictwo, zawodnikom za wytrwałość i wszystkim, którzy przyczynili się w organizację tego święta.
Do zobaczenia za rok.

Wyniki zawodów z okazji DNI PSZCZYNY.

Strzelanie do tarczy o statuetkę "ŁAWECZKA Z KSIĘŻNĄ DAISY":
1.Jacek WICHER - KBS Tarnowskie Góry
2.Magdalena PIECH - KBS Pszczyna
3.Artur KUŚ - KBS Mikołów
4.Marcin PIECH - KBS Pszczyna
5.Władysław FRYDEL - KBS Pszczyna
6.Dariusz ŁATANIK - KBS Mikołów

Strzelanie do tarczy o statuetkę "ŻUBRA STAROSTY PSZCZYŃSKIEGO":
1.Teofil KUBIS - KBS Pszczyna
2.Jerzy PIECH - KBS Pszczyna
3.Jacek WICHER - KBS Tarnowskie Góry
4.Władysław FRYDEL - KBS Pszczyna
5.Dariusz ŁATANIK - KBS Mikołów
6.Mateusz GASZKA - KBS Pszczyna

Strzelanie do tarczy PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIASTA:
1.Mirosław JAGIEŁKA - KBS Mikołów
2.Tadeusz ŻYŁA - KBS Pszczyna
3.Jerzy MIŚ - KBS Rybnik
4.Andrzej ZAMOJSKI - KBS Bytom
5.Maria ŻYŁA - KBS Pszczyna
6.Teofil KUBIS - KBS Pszczyna

Strzelanie do tarczy na REMONT STRZELNICY:
1.Marek HARCZUK - KBS Rybnik
2.Andrzej ZAMOJSKI - KBS Bytom
3.Marek TWARDAWA - KBS Rybnik
4.Aleksander SŁOTA - KBS Bytom
5.Tadeusz ŻYŁA - KBS Pszczyna
6.Dariusz ŁATANIK - KBS Mikołów

Strzelanie do KURA:
1.Tadeusz ŻYŁA - KBS Pszczyna
2.Maria ŻYŁA - KBS Pszczyna
3.Irena MIŚ - KBS Rybnik